آشنایی با Underscores پوسته آغازین وردپرس

Underscores چیست؟

طراحی پوسته وردپرس به دلیل ساختار بسیار انعطاف‌پذیر آن کار شیرینی است. در نسخه‌های جدیدتر وردپرس، وجود توابع کارآمد طراحی پوسته برای این سیستم مدیریت محتوی را بسیار آسان کرده و می‌توان گفت بوسیله این توابع، وردپرس به یک سیستم مدیریت محتوی برای پاسخگویی به تمام نیاز‌ها تبدیل شده است. اما طراحان وردپرس برای راحت‌تر شدن فرآیند طراحی پوسته نیز دست به کار شده و پوسته آغازین Underscores را ارائه نموده‌اند.

این پوسته یک نمونه کاملا استاندارد از نحوه استفاده از توابع پایه وردپرس به شمار می‌رود که به ساده‌ترین شکل ممکن توانایی‌های وردپرس در ایجاد پوسته‌هایی کاملا دینامیک یا پویا را به نمایش می‌گذارد.

نحوه استفاده از Underscores

برای استفاده از این پوسته به وب‌سایت آن مراجعه و در صفحه اصلی آن یک نام برای پوسته مورد نظر خود تعیین کنید. پس از تعیین نام و کلیک روی کلید Generate، یک پوسته با توایع اختصاصی برای شما قابل دریافت می‌شود. همچنین می‌توانید با کلیک روی لینک Advanced Options مشخصات طراح و توضیحات پوسته را نیز تعیین کنید. برای استفاده از این پوسته کافیست از طریق بخش پوسته‌ها اقدام به نصب بسته دریافتی نمایید.

با فعال سازی پوسته و مشاهده صفحه اصلی سایت، یک قالب با حداقل CSS برای شما نمایش داده می‌شود. در Underscores از کمترین میزان CSS استفاده شده است تا طراحان بتوانند به هر روشی که مایل هستند به طراحی پوسته بپردازند. این پوسته دارای دو Layout پیش فرض نیز می‌باشد که بنا به سلیقه طراح از طریق فایل functions.php و تابع wp_enqueue_style قابل فراخوانی هستند.

این پوسته دارای یک فایل functions.php بسیار کامل است که طراحان را از کدنویسی‌های غیر استاندارد و زمان‌بر نجات می‌دهد. Underscores دارای یک فایل زبان نیز می‌باشد که به طراح این اجازه را می‌دهد تا پوسته خود را به زبان‌های مختلف ترجمه و منتشر نماید. Underscores یک پوسته بر پایه HTML5 است که المان‌های آن به خوبی مشخص و کامنت‌گذاری شده‌اند. با استفاده از این پوسته می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به طراحی یک پوسته کامل بپردازید.

به‌کارگیری این پوسته بسیار ساده است و با یکبار بررسی فایل‌ها و کد‌های آن می‌توانید به راحتی به طراحی با آن بپردازید اما اگر مایل باشید تا درباره Underscores بیشتر بدانید می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

یک دیدگاه برای “آشنایی با Underscores پوسته آغازین وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *